הדברת פשפש המיטה | הדברת פשפשים

פשפש המיטה

פשפש המיטה 1

תמונה של פשפש המיטה בוגר

הידעת?

כ-25 אחוזים מבתי המלון בארצות הברית נגועים בפשפש המיטה!
בארצנו הקטנה הצליחו לחסל את  המזיק, אך הפשפש חזר לארצנו דרך תיירים שבאו מחול.
הדברת פשפש המיטה הינה מורכבת אך אפשרית!

מספר ישיר לכפיר המדביר

0504302009

 

 

 

איום על בני האדם:

 

פשפש המיטה נמנה בין רשימת המזיקים המפחידים ביותר שכן רוב בני האדם נרתעים רק למשמע שמו: פשפש המיטה חשוב לדעת שלמרות החרדה שסובבת סביבו ניתן למגרו במהירות וביעילות מרבית בהשוואה למזיקים אחרים. אנחנו בחברת כפיר המדביר פיתחנו שיטה חדשנית ויעילה לטיפול בפשפש המיטה, שיטה זו העלתה עד כה 100% הצלחה!! ולקוחות רבים שהחיוך שב אל פניהם.

 

כמו כן, בניגוד לחברות אחרות אנו מעודדים את לקוחותינו לטפל (במידת האפשר) באופן עצמאי בנגיעות, תוך העזרות בהסברים המלצות ובמדריכים המפורטים באתר זה, אולם במקרה של נגיעות מתמשכת או פיתוח תגובה אלרגית אנו ממליצים לבצע הדברה.

 

אנו בחברת כפיר המדביר דואגים ללוות את לקוחותינו עד להסרת הנגיעות כמו כן ניתנת ללקוחותינו תעודות אחריות ואישור המדביר הכולל את סוג החומר, תאריך ההדברה, שם המדביר ומספר רישיון ההדברה תעודות אלו . חשוב לציין שההדברה מבוצעת ע”י מדביר בעל רישיון הדברה, ובאמצעות חומרים המאושרים ע”י המשרד לאיכות הסביבה בלבד.

 

 

ההדברה מבוצעת רק ע”י מדביר מוסמך (מספר רישיון 1828 מהמשרד לאיכות הסביבה) בעל ניסיון של עשר שנים ויותר בתחום הדברת המזיקים.
בימינו נפוץ מאוד השימוש בעובדי הדברה – המושג עובד הדברה הוא אדם אשר עובד בתחום ההדברה ללא רישיון\ היתר הדברה, לקוחות רבים טועים וחושבים שכל אדם המחזיק מרסס בידו הינו אדם בעל רישיון להדברה.
כאשר אתם מזמינים הדברה לביתכם עדיף שתבדקו האם האדם שמגיע הוא בעל הרישיון.

 

ממה פשפשי המיטה ניזונים?

רוב פשפשי המיטה ניזונים ממארחיהם בזמן שהם ישנים. עקיצת הפשפש מתבצעת ללא גרימת כאב בזמן העקיצה, כך שברגע שבו מתרחשת העקיצה האדם אינו מודע אליה. בתהליך העקיצה הפשפש מחדיר כמות קטנה של רוק לעורו של המארח כמו כן ככל שמתארכת החשיפה לעקיצות הפשפש מתפתחת רגישות מוגברת כלפי העקיצה, עד שבסופו של דבר האדם מפתח תגובה אלרגית חריפה לעקיצת פשפש המיטה.

 

מה קורה כאשר אני ננשך על ידי פשפש המיטה ?

לעתים קרובות מלווה העקיצה בגרד חזק מאוד, בנוסף לכך ההרדמה הכלולה ברוק של פשפש המיטה גורמת לתגובה אלרגית שניכרת ע”י הופעת בליטות אדומות. העקיצות מזכירות מאוד עקיצות יתושים, אך עקיצות פשפש המיטה נשארות על העור לתקופה הרבה יותר ארוכה, סימנים ותסמינים של עקיצות חרקים ישפיעו רק על פני השטח של העור בניגוד לעקיצות הפשפש שחודרות לרבדים עמוקים יותר. 

פשפשי המיטה , כמו פרעושים , נוטים לנשוך בשורות. יש סיכוי שיופיעו על פני העור שתיים או שלוש עקיצות בשורה. לרוב עקיצות המופיעות בשורה נגרמות כאשר הפשפש מופרע בזמן האכילה (ע”י תזוזות האדם לרוב) ולכן הוא זז על פני העור, במקרה זה קיים מרחק של כחצי סנטימטר בין העקיצות. אולם עקיצות השרשרת נגרמות גם כאשר הפשפש מנסה למצוא נקודת שאיבה טובה יותר לדם, דבר המצריך ממנו ביצוע של מספר ניסיונות.

לסכמו של דבר כ -50% מאנשים שננשכו לא מפתחים סימפטומים כלל, ולכן לא ניכר שהם נעקצו, לעומת זאת, חלק מאתנו עשויים לפתח רגישות ולסבול מגירודים ועקצוצים קשים.

 

*רוב האנשים שסובלים מנגיעות של פשפש המיטה חשים חרדה והופכים מבוהלים. יחד עם זאת מרבית המחקרים מצביעים על כך שפשפשי המיטה אינם מעבירים מחלות אף על פי עם כל זאת שהם “נושכים” ושואבים דם, כך שהסכנה העיקרית בחשיפה לפשפשי המיטה טמונה בזיהומים הנוצרים בעקבות גירוד העקיצות ולא אנטיגן שמעביר פשפש המיטה.

 

לעתים נדירות מאוד מתפתחת תגובה אנפילקטית לעקיצות של פשפש המיטה עצמן או להפרשותיו של פשפש המיטה, התגובה האנפילקטית עלולה לגרום לתגובה אסתמטית.

אצל אלו שרגישים לעקיצותיו של פשפש המיטה (לאנטיגן שמחדיר פשפש המיטה) יופיעו פריחות במוקדים שונים ונגעים נפוחים שמזכירים עקיצות יתושים או פרעושים. כמו כן מפני שלרוב עקיצות יתושים ופרעושים נוטות להופיע באזורים החשופים רבים נעשים מודעים לקיומו של פשפש המיטה רק כאשר העקיצות מתחילות להופיע באזורים מכוסים, כמו למשל על גבי הבטן והגב.

 

עד כה ידוע על קיומם של מספר זנים של פשפשים:

פשפש המיטה הנפוץ, ( Cimex lectularius ) פשפש זה מסתגל היטב לסביבה אנושית . הוא נמצא בדרך כלל באקלים מתון שאינו חם או קר מדי- הזן הזה תמיד “שמח” להתארח בארצנו.
 Cimex hemiterus- מצוי באזורים טרופיים, הוא ניזון בעיקר מעופות ועטלפים- פחות מדאיג מבחינתנו.
 Leptocimex boueti- נמצא בעיקר בדרום אמריקה ובמערב אפריקה והוא ניזון בעיקר  מבני אדם ועטלפים- פחות נפוץ בארץ אבל קיים.
 Haematosiphon inodora- חי באזור של צפון אמריקה, ניזון בעיקר על עופות-גם הוא פחות רלוונטי מבחינתנו.

 

תיאור ביולוגי כללי (שו”ת):

למה קוראים לו פשפש המיטה?

שמו נובע מן העובדה כי הפשפש שוהה במיטות.
🙂

 

איך הם נראים?

פשפשי מיטת הבוגרים הם בצבע שנע בין חום בהיר לסגלגל וצבע חום אדמדם, אין להם כנפיים אחוריות והכנפיים הקדמיות הן שריד דמוי כרית. יש לפשפש המיטה בטן מפולחות ושערות מיקרוסקופיות המעניקות לן מראה פסים .

גודלו של פשפש בוגר הוא 4-5 מ”מ אורך וכ- 1.5-3 מ”מ רוחב.

פשפשי המיטה שעתה בקעו הם שקופים בהירים יותר בצבעם ונעשים חומים יותר ככל שהם משילים את עורם ומתפתחים.

כאשר פשפש המיטה ניזון מדם תופיע על גביו נקודה אדומה, הצבע הזה דוהה והופך לגוון חום תוך מספר שעות ובתוך יומיים הוא הופך לשחור.

פשפשי המיטה עלולים להיחשב בטעות לחרקים אחרים כמו ג’וקים קטנים , או חיפושיות שטיח. עם זאת , כאשר הם פעילים בעיקר כשחם, תנועותיהם מזכירות נמלים והם מפיצים ריח רע קיים סיכוי סביר שמדובר בפשפש המיטה.
הפשפשים הם חרקים שטוחים חסרי כנפיים שצורתם אובלית, צבעם חום אדמדם ואורכם כחצי סנטימטר.

מה אורח חייהם הממוצע של הפשפשים?

אורך חיי הפשפש הוא כשנה, אולם תוחלת החיים של פשפש המיטה משתנה לפי מין, והיא תלויה בתזונה.

פשפשי המיטה יכולים לשרוד במגוון רחב של טמפרטורות והרכבי אטמוספרה. כך לדוגמא, פשפש מיטה בוגר יכול לשרוד כ-5 ימים  בטמפרטורה של כ-10 מעלות, אך כשמדובר בטמפרטורות גבוהות יותר פשפש המיטה יכול להחזיק רק כ-15 דקות של חשיפה ל-44 מעלות צלזיוס.

פשפשי המיטה מסוגלים להיכנס לתרדמת במצב פיזיולוגי זה הם נראים כמתים והם משתמשים בכמות אנרגיה מינימלית דבר שמאפשר להם לשרוד במצב זה למשך תקופות זמן ארוכות. נקודת “מות התרמית” של פשפש המיטה גבוהה מ- 45 מעלות צלזיוס. אולם כל שלבי החיים של הפשפש מחוסלים על ידי חשיפת הפשפש למשך 7 דקות לטמפרטורה של 46 מעלות.

 

 

ממה הפשפשים ניזונים?

הפשפשים הינם טפילים חיצוניים הניזונים מדמם של בעלי דם חם . לרוב הם ניזונים מחיות מחמד, כאשר לעיתים הם ניזונים גם מדמם של בני אדם.

האם הפשפשים יכולים להעביר מחלות?
לשמחתנו הפשפשים לא ידועים כמעבירי מחלות בבני אדם.

 

סימנים למוקדי נגיעות

איך אפשר לדעת שמדובר בפשפש המיטה?

 • סימני דם על גבי הסדינים והפרשות על הקירות.
 • כאשר מגלים סימני גרד בעיקר באזור החזה הצוואר והבטן, ומקומות אשר היו מכוסים בזמן השינה, זאת להבדיל מעקיצות של פרעושים המופיעות בעיקר ברגליים.
 • לפשפש המיטה יש ריח דוחה זאת מאחר והוא משתמש בפרומונים בכדי לתקשר עם בני מינו בנוגע ל: מקומות קינון, האכלה ורבייה.
 • ניתן לזהות נשלים שלמים או חלקי נשלים של פשפשים.

 

האם יש לי את פשפש המיטה בחדר השינה או בכל הבית? 

בשלבי ההתפשטות הראשונים פשפשי המיטה ימצאו לרוב רק בחדר השינה אולם עד מהרה הם עלולים להתפשט על פני כל הבית הם יכולים להימצא בין סדקים בקירות בין הרהיטים וכמובן בספות ומזרנים.

 

במידה וגילינו שאנו סובלים ממכת פשפשים בביתנו רצוי לבצע את הפעולות הבאות טרם הדברה:

 • שאיבת כל המקומות הנגועים בפשפשים מזרונים, שמיכות, מצעים וכ”ו.
 • את השמיכות והמצעים יש לכבס בטמפרטורה גבוהה ולתלות לייבוש באור שמש.    
 • לשטוף היטב את בעלי החיים במידה וקיימים בשמפו נגד פשפשים.
 • יש להרים את כל החפצים מן הרצפה, שכן הריסוס מתבצע במשטחים נמוכים.

 

 

דרכי הדברה

במידה ושיטות אלה לא עוזרות תמיד ניתן להזמין מדביר לביצוע הדברה מקצועית
לכפיר המדביר יש ניסיון רב בתחום ההדברה ובפרט בהדברת פשפש המיטה שכן היא הדברה שונה לחלוטין מכל הדברה אחרת בין בחומרים ובין בשיטת הפיזור שלהן + ההתנהגות לאחר ההדברה.
מספר הטלפון הישיר של כפיר הוא 050-4302009.

 

נקודה חשובה,
המון אנשים טועים בין עקיצות של פשפש המיטה לעקיצות של פרעושים,

קצת סדר בבלגן,

 • פשפשים עוקצים בעיקר בלילה ופרעושים עוקצים בעיקר ביום.
 • פשפשים עוקצים במקומות מכוסים ופרעושים במקומות חשופים בעיקר ברגליים.

 

פעולות שניתן לעשות בעצמך לשם מיגור ובתקווה חיסול של פשפש המיטה

 טיפול בנגיעות פשפש המיטה:

טרם התחלתו של טיפול עצמאי (ללא הזמנת מדביר) בפשפש המיטה חשוב להבין כי:

 • הטיפול הוא לרוב נקודתי– כלומר הטיפול העצמאי נועד על מנת לחסל מוקדים קטנים של פשפש המיטה בכל פעם.
 • הטיפול מצריך עקביות.
 • העבודה מאוד סיזיפית (מתישה ומחזורית).

 

 

הדברת פשפש המיטה

הדברת פשפש המיטה

 

1.  בצע ניהול גישת הדברה משולבת (IPM), כלומר רצוי להשתמש בטקטיקות מרובות כגון אמצעי מניעה, תברואה, וכימיקלים המיושמים לאתרים ממוקדים.

 bed3

2. יש לרסס את פשפש המיטה עם אלכוהול לחיטוי. פעולה זו תהרוג אותו במהירות, כמו כן רצוי להשתמש באלכוהול לחיטוי ומברשת לכלים בכדי להרוג ביצים אשר נראות לעין.

 

bed4

 

3. יש לארוז את בגדיכם בשקיות ולכבס ב-49 צלזיוס מינימום( במיוחד כאשר מדובר בבגדים נגועים). כאשר מדובר בפריטים קטנים יותר שלא ניתן להכניס למכונה קיימת אפשרות להסיר את פשפש המיטה מהם על ידי חום (מייבש/מגהץ קיטור).

פריטים בודדים שלא ניתן להכניס למכונת הכביסה, ניתן לעטוף בניילון ולהניח במקום חם ושטוף שמש במשך לפחות כמה ימים.

פשפש המיטה יכול גם להיכנע לטמפרטורות קרות מתחת לאפס, אבל הטמפרטורה הנמוכה צריכה להישמר לתקופה של לפחות שבועיים. הניסיונות להיפטר בבית או דירה שלמה מפשפש המיטה על ידי העלאה או הורדת הטמפרטורה יהיו לרוב מוצלחות.

 

 

bed5 

4. “תאווררו” את פשפשי המיטה עם מכשיר אדים/קיטור. ניתן להשיג מכשירים אלו בחנויות כלי בית למיניהן. האדים מסוגלים לחסל את פשפשי המיטה ואת ביציהם. חשוב לציין כי יש לרסס ביסודיות באמצעות הקיטור בכל הפינות והסדקים.

 

bed6 

5. שאבו את כל הבית שלכם, בשיטה זו תסירו את פשפשי המיטה וביציהם ממזרנים, שטיחים, קירות ומשטחים אחרים. שימו לב במיוחד לתפרים, כפלים וקצוות של מזרני קפיצים, וקצה ההיקף של שטיחים מקיר לקיר. לאחר מכן, השליכו את השקית לאשפה ואיטמו אותה היטב. *הדברת פשפש המיטה

 

bed7 

6. תקנו (FIX) סדקים בקירות וברצפות באמצעות סיליקון או שפכטל והדביקו קצוות משוחררים של טפטים בכדי לחסל את מקומות המסתור של פשפש המיטה, שכן הפשפש יכול להסתתר בכל סדק או פינה חשוכה. בנוסף  יש להסיר ולהשמיד שובכי יונים ולסלק בעלי חיים פראיים במידת האפשר.

 

bed8 

7. שקול להשתמש בחומרי הדברה. הדברה המבוצעת על בסיס פרטרואידים מיושמת כטיפול נקודתי לסדקים ומחילות שבם מסתתרים פשפשי מיטה. חדירה מוגברת של חומר ההדברה לתוך מחילות וסדקים יכולה להיות מאוד יעילה אך קודם לכן יש לנקות לכלוך ופסולת שהצטברו שם באמצעות שואב אבק. תרסיסי הדברה מומלצים לשימוש כאשר מדובר בנגיעות קשה. לעיתים יש צורך לחזור על פעולת ההדברה, לרוב קשה למצוא את כל מקומות המסתור ולכן צריך להמשיך בפעולה.

 

 

bed9 

8. לעיתים יש צורך להשליך פריטים נגועים, אולם כאשר מדובר במזרנים אשר ששורצים בפשפש המיטה. (אולם לעיתים פעולה זו אינה מועילה, לכן במצב של נגיעות קשה רצוי להזמין מדביר מוסמך על מנת “להציל” את הפריטים הנגועים ולהתגבר על הנגיעות בהצלחה).

 

bed10 

9. השתמש ב ג’ל סיליקה. שימוש בג’ל סיליקה- יש לטחון כמות מסוימת של ג’ל סילקה ויש לפזר אותו בכל רחבי החדר והמיטה: על המזרנים, סביב המיטה, ולאורך הקיר. סיליקה ג’ל נדבק אל פשפש המיטה, כך שהפשפש אינו מצליח “להתנער” ממנו הגל גורם לפשפש המיטה להתייבשות ולמות.

אך יש להיזהר שלא לשאוף את האבקה- מפני שמדובר בחומר רעיל במידה מסוימת.

יש לחזור על הפעולה ולפזר בג’ל סיליקה כל 5 ימים כך שהביצים החדשות של פשפש המיטה יתייבשו וימותו, כמו כן יש להמשיך ולבצע פעולה זאת בטווח של חמישה שבועות.

 

 

 

bed11 

10. יש להיזהר מרכישת מיטות יד שנייה, יש להיזהר מרכישת מיטות יד שנייה, מצעים ורהיטים. לכל הפחות, רצוי לבחון מקרוב פריטים אלה לפני הבאתם לביתך. גם במקרה של השכרת דירה יש לוודא שהפריטים שבעל הבית משאיר נקיים ממזיקים- חשוב לבצע פעולה זו על כדי להימנע בשלב מאוחר יותר מוויכוחים שמטרתם להכריע מי האשם בהימצאותו של המזיק בבית (לפעמים זה מגיע לדיונים בבתי משפט). וזאת מאחר שלרוב בעלי הבית מתנערים מאחריות ומצפים מן הדיירים לטפל בהוצאות ההדברה והחיטוי.

 

bed12 

11. הזמנת מדביר מוסמך ומקצועי שמומחה ובעל ניסיון רב בהדברה של פשפש המיטה,
היום ישנם מדברים רבים שמבצעים הדברת נגד פשפש המיטה ללא כל ידע או ניסיון במזיק הזה.
דבר זה גורם לעוגמת נפש גם למדביר וגם לכם (הלקוחות).
בעת ביצוע הדברה נגד פשפש המיטה אני כפיר המדביר לוקח בחשבון גורמים רבים.

 • מקום הנגיעות (מזרן, מיטה מצעים, ארון, קיר)
 • רמת הנגיעות (כמה פשפשים ישנם באזור מסוים).
 • איזה חומר להשתמש שלא יפגע בשטח הריסוס (ארון, קיר, פרקט, מיטה)
 • איזה ריכוז להשתמש בכדי שההדברה תהיה אפקטיבית – מתי ששמים עודף חומר הדבר יכול לפגוע ביעילות החומר וכמו כן לפגוע בכם (הלקוחות)
 • לא לשכוח שאתם (הלקוחות) לא בהכרח יודעים שמה שיש לכם זה פשפשים, ישנם מקרים שאתה מגיע ללקוח שבטוח שיש לו פשפשים ובפעול זה או פרעוש או נמלת האש, ואפילו היה לי מקרה של סקביאס.
 • מה לרסס ומה לא לרסס, ישנם אזורים שלא צריך לרסס או לרסס בצורה מסוימת (ארונות בגדים).
  לשם כך צריך לדעת את כל שאר הגורמים שציינו.
 • כמות של חומר ריסוס – הרי ידוע לכולנו שכל המרבה גורע, זה נכון גם להדברה.

במידה וביצעתם את כל מה שיכולתם או\ו רמת הנגיעות של פשפש המיטה גבוהה אז יש מקום להזמין אותי – כפיר המדביר, בכדי לבצע הדברה יסודית נגד פשפשי המיטה במספר
050-4302009

 

 

מידע נוסף על פשפש המיטה – הכיתוב של הסרטון שממוקם בתחילת העמוד.
רק התעוררת. ואתה מריח ריח  מעופש ומתוק … כאשר אתה פותח את העיניים שלך, במיטה שלך יש שובל של נשלי חרקים, וכתמים בצבע חלודה ו… מריחות קטנות של צואה. איכס. רק לדבר על זה גורם לי להתגרד. אז דמיינו לכם מציאת עקבות של חרקים במיטה בבית שלכם! 

חשבנו פעם שהערפדים הקטנים האלה (פשפש המיטה) הושמדו לאחר שהפצצנו אותם עם !DDT בשנת 1950. אבל הם חזרו

מדובר בחומר כימי ששימש לקטילת חרקים, שהוצא מחוץ לחוק בשנת 1972.

אז … חמשו את עצמכם בידע ועכשיו בקצרה אודות פשפשי המיטה , איפה הם חיים? ואיך אפשר להיפטר מהם?

השם הרשמי של פשפשים הוא פשפשי המיטה הם טפילים הניזונים מהדם של מארחיהם בזמן פשפשי השינה. הגדול ביותר שבפשפשי המיטה הוא רק רבע אינצ’. ופשפשים שטוחים, כך שקל לפספס אותם. הם בעלי צבע חום וחסרי כנפיים, עם 6 רגליים מבריקות, פשפשי המיטה משתמשים בפה שלהם שהוא בעל צורה של מקור\מזרק כדי לחדור לעורם של יונקים ולמצוץ את דמם.

שלא כמו נוספרטו (דמות של ערפד בסרט נוסטלגי) , פשפשי המיטה, לעתים רחוקות מעירים את קורבנותיהם בזמן ההאכלה זאת אף על פי שלרוב נדרשות לפשפשים בין 3 ל-10 דקות לצורך מציצת הדם, בתהליך העקיצה הפשפש מחדיר לעורו של הפונדקאי רוק דבר שעלול להביא לתגובה אלרגית, חשוב לציין כי כ-30% אינם מפתחים כלל תגובה אלרגית .

למזלנו, פשפשי המיטה לא מפיצים מחלות, לא גורמים לאנמיה- ברוב המכריע של המקרים, ואינם סימן להיגיינה ירודה.

הנה רשימה קצרה של נקודות שהם יכולים להסתיר את עצמם בהם: תפרי ספה, סדקי מסגרת המיטה, טפט קרוע, תרמילים, מתגי אור, טלוויזיות, שעונים, טלפונים, שטיחים, פנלים, וילונות, בגדים, מגבות, או אפילו … כריות. בעיקרון בכל מקום חשוך ומוגן, פשפשי המיטה ירגישו בבית.

 

דרך אחת להגיד לדעת האם יש לך את פשפשי המיטה היא מהריח כמו כוסברה\גופרית שהם משחררים כשהם מבוהלים. החלק הגרוע ביותר הוא שהם יכולים לחיות עד שנה בלי לאכול. אז גם אם אתם עוברים למעון פנוי, הם עדיין יכולים להיות שם … מחכים.

 כדי למגר את פשפשי המיטה בהצלחה לעיתים נדרשים ארבעה טיפולים שונים, כמו שימוש בקרח יבש, אדים, שאיבת אבק, חיטוי והדברה. חשיפה ממושכת לטמפרטורות של מעל 120 מעלות פרנהייט גם תהרוג אותם. ולכן צריך לשטוף את כל המצעים ולייבש במייבש חם.

 

ותזכרו מה שאמרתי על עומס ובלאגן? כן, עליכם לנקות את כל מה שאתם לא משתמשים כדי שלא תהיה לפשפש המיטה האפשרות להתחבא ולחזור שוב.

 

מקווה שעזרתי לכם!

במידה ויש לכם שאלות נוספות אתם יותר ממוזמנים לשלוח לי הודעה ואני אענה לכם בשמחה!

050-4302009

* מידע נוסף על פשפש בויקיפדיה

 

שלכם,

כפיר המדביר.

                

 

 

פשפש

פשפש המיטה בוגר

Summary
Review Date
Reviewed Item
הדברת פשפש המיטוה
Author Rating
51star1star1star1star1star
14 comments on “הדברת פשפש המיטה | הדברת פשפשים
 1. אירית הגיב:

  המאמר שלך מאוד עוזר
  תודה

  • kfirsade הגיב:

   היי אירית

   תודה, אני שמח לשמוע
   אם יש לך עוד שאלות בנוגע למזיק – פשפש המיטה את מוזמנת לשלוח הודעה או להתקשר.

   כפיר המדביר

 2. דבורקינד ג. הגיב:

  תודה רבה לכבודו ! ההסבר שלכם נהיר וברור ועזר לנו רבות בהתמודדות עם הפשפשים . כעת אנו כבר לאחר חודש מתיש בו עברנו לפי ההוראות על כל הבית, חוינו הפתעות לא נעימות ןהתעודדנו מההדרכה שנתתם לפי’ה עבדנו. היות שהאינטרנט לא נגיש לנו בקשתנו בטובכם אם אפשר ליצור קשר טלפוני לסיום ההדרכה וביעור הנגע סופית או לענות על כמה שאלות במייל. איך אפשר לדעת שהכל מוגר ? והאם כדאי לסתום את כל החריצים בעץ ועם מה ? תודה מראש ויברך ה’ פועלכם ויתן לכם רווחה ופרנסה בשפע. בתודה ג. דבורקינד

  • kfirsade הגיב:

   שמחנו לעזור,

   זה המספר שלי לשאלות ובירורים
   בנוגע לטיפול בפשפש המיטה

   כפיר המדביר.

 3. אורן מור הגיב:

  תודה רבה על המידע המקצועי והמעניין!
  כמה עולה הדברה של פשפש מיטב בחדר השינה?

  • kfirsade הגיב:

   היי אורן,
   המחיר הוא משתנה,
   בגדול אני ממליץ באופן גורף לא לבצע הדברה לחדר ספציפי אלא לבצע הדברה כללית לכל הבית,
   ההנחיה הזו היא הגיונית מאוד, משום שפשפש המיטה יכול לעבור ממקום למקום,
   והביצים שהם מטילים יכולים לבחור (לפי תנאי הסביבה) מתי לבקוע,
   הביצים יכולים להמתין יותר משנה ורק לאחר מכן לבקוע.
   ככה שיכול להיבצר מצב שביצי הפשפשים התפשטו בבית ואנחנו לא מודעים לכך.
   ככה שאת נוכחות פשפש המיטה בבית אין להסיק לפי כמות העקיצות שיש בפועל.

   שאני עושה הדברה של פשפש המיטה אני ממליץ ללקוחותי לבצע הדברה כללית בכל הבית
   בחומר שמיועד לכך, ואך ורק על מדביר מוסמך.

   לשאלתך, בכמה חדרים מדובר?
   מה גודל החדר במטר מרובע?
   כמה מיטות יש בבית?
   מה מידת הנגיעות?

   מקווה שעזרתי
   ושיהיה יום טוב,
   כפיר המדביר

 4. מיקה הגיב:

  שלום ותודה על המידע המפורט.

  אני חושדת שיש לי פשפשים כאלה בבית, כי אני נעקצת ממשהו וזה לא יתושים או פרעושי כלבים (הכלב מטופל באמפולות) והבית מרוסס ב-K-2000 כל שבוע.
  למרות שלא הצלחתי לזהות פשפשים כאלה בשום מקום, אני רוצה לנסות את העצות שנתתם כאן, כי אולי הם מסתתרים בצורה כזאת שאני לא יכולה לראות. חשבתי לשאוב ולפזר חומרי הדברה, ולראות אם זה יפתור את הבעיה לפני שאני מזמינה טיפול מקצועי ויקר.

  שאלתי היא לגבי חומרי ההדברה שפירטתם כאן:
  סיליקה ג’ל – איפה קונים את זה, ואיזו כמות צריך לשים?
  האם זה אותו חומר שיש בחול חתולים קריסטלי? ואם כן, אפשר לטחון חול חתולים כזה במקום?
  אם אני שמה את זה על המזרן או בקרבת המיטה, זה לא מסוכן?

  כמו כן, הזכרתם חומר הדברה מסוים, אשמח אם תכלו לפרט יותר, לתת שם של מוצר שניתן לקנות, ואיפה קונים את זה.

  בברכה ותודה מראש,
  מיקה
  תל אביב

  • kfirsade הגיב:

   היי מיקה,
   לא תמיד בטוח שישר מדובר בפשפש המיטה.

   1.היכן העקיצות?
   מתחת לבגדים או במקומות חשופים?
   בפלג גוף תחתון או עליון?
   2. ריסוס על בסיס קבוע של K300 אינו פיתרון ואף עלול לגרום לפיתוח תנגודת של של פשפש המיטה למשפחת הפירטרואידים.
   3. סילקה ג’ל אינו חומר הדברה במהותו, הוא פשוט סופח לחות, פשפש המיטה צריך לחות עצם היותו יצור חי.
   בנוגע למקום רכישתו תשלחי לי מייל בפרטי.
   4. מניחים את הסליקה ג’ל במקומות שבהם רואים את פשפש המיטה או במקומות שהם עלולות להתפתח שם,
   מומלץ שלא לשים על המיטה.

   במידה ויש עוד שאלות אני זמין במספר
   0504302009
   כפיר המדביר

 5. נטע בילו הגיב:

  תודה רבה לכפיר על כל העזרה האכפתיות והסבלנות, עזר לנו להיפטר מפשפש המיטה ומשאר המזיקים… בחור אמין ומקצועי ממליצה בחום!!!

 6. מירב הירש הגיב:

  הי, אחלה אינפורמציה.
  אתמול גילינו שיש לנו במיטה חיות קטנטנות אולי מילימטר, בצבע צהוב .
  אנחנו כל הזמן נעקצים, ללא סימנים. מרגישים את העקיצה בזמן העקיצה. היו לנו נמלים וחשבנו שזה הנמלים. עכשיו אין נמלים והעקיצות נמשכות, אבל לא כמו שתארת, שלא מרגישים ואחכ יש סימנים. יש לך רעיון מה זה יכול להיות ומה לעשות?

 7. אורי הגיב:

  כפיר הדביר אצלנו לפני כחודש כמות אדירה של פשפשים. לא היה זכר ליצורים מאז. הוא עשה הכל מהר, הגיע בזמן, היה מאוד נחמד ומקצועי. ממליץ בחום!

 8. יוסי גולן הגיב:

  סבלנו מפשפש המיטה ולאחר ברורים הגענו לכפיר שהבטיח שבטיפול אחד הם יעלמו וכך היה.בטיפול יסודי אחד של כפיר
  התפטרנו מהם.כפיר היה סבלני והבין את מצוקתנו והסביר בסבלנות רבה.ובאמת בטיפול אחד הם נעלמו ומקוים לצמיתות.
  אנו מודים לו מקרב לב ,משפ’ גולן.

 9. טל אדר הגיב:

  כפיר המקסים! הכי מקצועי ואמין שיש, דואג ואכפתי, מתעניין, ממש קסם של בחור. ממליצה בחום, שווה כל שקל!

 10. שירן הגיב:

  סבלנו מפשפשי המיטה (לקח לנו זמן רב לגלות שמדובר בפשפשים)
  אמרו לנו חברים שגרים בחול שאי אפשר להיפטר מהם בשיטה של הדברה,
  לאחר שיחה עם כפיר (שהציג ידע עצום בתחום) החלטנו ללכת על זה,
  כפי שכפיר אמר לנו, לאחר ביקור אחד – והמתנה של כשבועיים שבמהלכם ראינו פשפשים רבים מתים הסבל שלנו ניגמר!

  אז קודם כל תודה רבה!
  ממליצה בחום!
  ולמי שיש ספק פשוט תתקשרו שתבינו על מה אני מדברת !